Výroba lezeckých chytů, struktur a stěn

Jsme tým aktivních lezců vyrábějících lezecké chyty, struktury a umělé lezecké stěny. Při navrhování a výrobě lezeckých chytů, struktur a stěn využíváme našich bohatých zkušeností z lezení. Máme hromadu nápadů, které čekají na realizaci, abychom vám nabídli to, co potřebujete k zlepšení vašeho výkonu při lezení.

ZAČÁTKY SAHAJÍ DO ROKU 1996

V roce 1996 začal jeden z nejznámějších lezců v Čechách a na Slovensku Andrej Chrastina provádět první pokusy s výrobou lezeckých chytů. Inspirací mu při tom byly vlastní zkušenosti z extrémních skalních cest a ze soutěží světového poháru ve sportovním lezení a boulderingu. Díky těmto zkušenostem, byl schopen vytvářet nepřeberné množství unikátních a funkčních tvarů, které si rychle získávaly oblibu mezi lezeckou veřejností.

Kromě výroby lezeckých chytů a lezeckých struktur se Andrej věnuje projektování a stavbě lezeckých stěn.

Dříve Andrej vyráběl lezecké chyty ze směsi na základě epoxidu pod značkou a.9 . Pokud tuto značku rozšifrujeme, zjistíme, že písmeno “a” znamená Andrej a číslo “9” značí devátou pozici písmena “CH” v abecedě. Jde tedy o iniciály zakladatele firmy. V roce 2003 se změnilo logo a.9 na AIX. Impulsem pro tuto změnu byl vznik nových outdoorových značek jako S7, A5 a E9, které mohly být veřejností zaměňovány se značkou a.9 . Značka AIX je s pomocí řecké abecedy to samé co a.9 .

TECHNICKÝ VÝVOJ

Postupem času, díky pečlivému vývoji, testování a sledování světových trendů, přešla Andrejova firma jako jedna z prvních v Čechách na výrobu lezeckých chytů z polyesteru a také polyuretanu. Díky jejich vhodným vlastnostem bylo možné učinit další kvalitativní posun ve výrobě nových originálních tvarů.

CÍLE

Firma AIX holds byla hlavním dodavatelem lezeckých chytů a struktur pro nemálo závodů světového poháru a velmi často dodává lezecké chyty a struktury na Český pohár ve sportovním lezení a v boulderingu. V současnosti se AIX snaží zvyšovat kvalitu produktů a vyvíjet nové tvary lezeckých chytů a struktur tak, aby maximálně vyhovovaly potřebám celé lezecké veřejnosti.

ZASTUPUJEME V ČR A SR TYTO ZNAČKY

AIX TEAM

andrej01

Andrej Chrastina

ŘEDITEL FIRMY

Andrej je majitelem a zakladatelem firmy a rád se podílí na výrobě nových modelů. Je také aktivní lezec s těžkými přelezy na skalách i bouldrech.

jan-hlavacek

Jan Hlaváček

KOMUNIKACE SE ZÁKAZNÍKY, IT PODPORA

Lahvi je v AIXu mnoho let a těžištěm jeho práce je komunikace se zákazníky a IT podpora. Má rád lezení na písku, bouldering, cyklistiku.

jiri-pribil

Jiří Přibil

VÝVOJÁŘ A DESIGNÉR

Jirous je v AIXu už  mnoho let a v současnosti od něj pochází většina nových tvarů AIX chytů. Lezení ho naplňuje, stejně tak příroda, práce, rodina.