Výroba lezeckých chytů, struktur a stěn

Jsme tým aktivních lezců vyrábějících lezecké chyty, struktury a umělé lezecké stěny. Při navrhování a výrobě lezeckých chytů, struktur a stěn využíváme našich bohatých zkušeností z lezení. Máme hromadu nápadů, které čekají na realizaci, abychom vám nabídli to, co potřebujete k zlepšení vašeho výkonu při lezení.

ZAČÁTKY SAHAJÍ DO ROKU 1996

V roce 1996 začal jeden z nejznámějších lezců v Čechách a na Slovensku Andrej Chrastina provádět první pokusy s výrobou lezeckých chytů. Inspirací mu při tom byly vlastní zkušenosti z extrémních skalních cest a ze soutěží světového poháru ve sportovním lezení a boulderingu. Díky těmto zkušenostem, byl schopen vytvářet nepřeberné množství unikátních a funkčních tvarů, které si rychle získávaly oblibu mezi lezeckou veřejností.

Kromě výroby lezeckých chytů a lezeckých struktur se Andrej věnuje projektování a stavbě lezeckých stěn.

Dříve Andrej vyráběl lezecké chyty ze směsi na základě epoxidu pod značkou a.9 . Pokud tuto značku rozšifrujeme, zjistíme, že písmeno “a” znamená Andrej a číslo “9” značí devátou pozici písmena “CH” v abecedě. Jde tedy o iniciály zakladatele firmy. V roce 2003 se změnilo logo a.9 na AIX. Impulsem pro tuto změnu byl vznik nových outdoorových značek jako S7, A5 a E9, které mohly být veřejností zaměňovány se značkou a.9 . Značka AIX je s pomocí řecké abecedy to samé co a.9 .

TECHNICKÝ VÝVOJ

Postupem času, díky pečlivému vývoji, testování a sledování světových trendů, přešla Andrejova firma jako jedna z prvních v Čechách na výrobu lezeckých chytů z polyesteru a také polyuretanu. Díky jejich vhodným vlastnostem bylo možné učinit další kvalitativní posun ve výrobě nových originálních tvarů.

CÍLE

Firma AIX holds byla hlavním dodavatelem lezeckých chytů a struktur pro nemálo závodů světového poháru a velmi často dodává lezecké chyty a struktury na Český pohár ve sportovním lezení a v boulderingu. V současnosti se AIX snaží zvyšovat kvalitu produktů a vyvíjet nové tvary lezeckých chytů a struktur tak, aby maximálně vyhovovaly potřebám celé lezecké veřejnosti.

ZASTUPUJEME V ČR A SR TYTO ZNAČKY

blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank

AIX TEAM

Andrej004

Andrej Chrastina

ŘEDITEL FIRMY

Andrej je majitelem a zakladatelem firmy a rád se podílí na výrobě nových modelů. Je také aktivní lezec s těžkými přelezy na skalách i bouldrech.

jan-hlavacek

Jan Hlaváček

KOMUNIKACE SE ZÁKAZNÍKY, IT PODPORA

Lahvi je v AIXu mnoho let a těžištěm jeho práce je komunikace se zákazníky a IT podpora. Má rád lezení na písku, bouldering, cyklistiku.

jiri-pribil

Jiří Přibil

VÝVOJÁŘ A DESIGNÉR

Jirous je v AIXu už  mnoho let a v současnosti od něj pochází většina nových tvarů AIX chytů. Lezení ho naplňuje, stejně tak příroda, práce, rodina.